SÜPER GIDA BADEMBademin glütensiz, doğadan gelen en iyi protein olduğunu, kalp sağlığına faydalı ve kuruyemişlerin arasından sağlıklı yaşam hayallerine ulaşmak için en çok yönlü kullanıma sahip olduğunu biliyor muydun?

Protein Depola

Bademin yüksek protein içeriği sayesinde yorucu günlerin üstesinden kolayca gelebilirsin. Protein vücudumuzun tüm işlevleri için şarttır, kas, kemik kan, enzimler, ve hormonlar için bile önem içerir.

Dengeli Beslen

Badem kalori başına en yüksek oranda besleyiciliğe sahip kuruyemiştir. Protein, yağ içeriği, polifenol ve lif oranı sayesinde tokluk hissini artırır.

Kalbini Koru

Yüksek doymamış yağ ve lif oranı ile kötü kolesterolü düşürerek kalbe iyi gelir. 

Kan Şekerini Düzenle

Badem bol lif içerir, kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur. Yüksek Magnezyum sayesinde kan basıncı dengesini sağlar. 

Cildin Işıldasın

Bademde bulunan E vitamin içeriği cildi serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur. Sağlıklı bir cilt için gereken Zinc, Riboflavin, Niacin ve Bakır  içerir. Linoleik Asit ile cilt kuruluğuna engel olur.

Kalsiyum Kaynağı

Bitkisel beslenen kişiler için vücudun ihtiyacı olan kalsiyum miktarını alabilmek çok önemlidir, badem Kalsiyum açısından zengindir. 

 

Glutensiz Lezzetleri Keşfet

Çölyak hastalığı ve glüten hassasiyeti olan kişilerin lezzetli ve endişesiz beslenebilmesi için badem bir kurtarıcıdır. Atıştırmalık olarak ya da soyulmuş, dilimlenmiş olarak salatalarınıza, tatlılarınıza, garnitürlerinize, ezmesini, kremasını ve ununu kullanarak geliştirebileceğiniz sağlıklı lezzetler sınırsız…

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR