SIKÇA SORULAN SORULAR
 
     
Bademlerinizi nereden sipariş verebilirim?

Bademlerimizi www.almondier.com ve Trendyol dükkanımızdan sipariş verebilirsiniz.
   

Çiftliklerimiz Nerede, Neden?
Kurucumuzun eşine armağan olarak isimlendirdiği Sevinç Hanım Çiftlikleri, iç Ege’nin verimli topraklarında, Manisa’nın Şelekler ve Kemhallı yörelerinde, Demirköprü barajının yarattığı özel klimanın etkisi ve 350 metre yükseklik ile badem üretimi için mükemmel bir ortam oluşturmaktadır. Yazları sıcak kısmen kurak, kışları ise yağışlı ve ılıman iklimi de badem ağaçlarının aradığı verimli ortama olumlu etki yapar. Bademin en katkısız, taze, lezzetli ve Türk damak tadına uygun olanını, Almondier markasıyla sizlerle buluşturmaktan gurur duyuyoruz!
 
 
Ne yetiştiriyorsuz?
Sevinç Hanım Çiftliği Şelekler mevkiinde 170 dekar arazi üzerinde 110 dekar dikili alanda 2150 adet Ferragnes ve 500 adet Ferrostar badem ağacı bulunmaktadır. Sevinç Hanım Çiftliği Kemhallı mevkiinde ise 350 dönüm arazi üzerinde 330 dekar dikili alanda 9400 adet Ferragnes ve 1350 adet Ferrostar badem ağacı bulunmaktadır. Ana çeşit Ferragnes olup Ferrostar bademleri tozlayıcı olarak dikilmiştir. Şelekler mevkiinde ilk ürün 2019 da alınırken Kemhallı’dan da 2020’de ürünlerimizi toplamaya başladık.
 
 
Nasıl yetiştiriyoruz?  Iyi Tarım ne demek?
Ege’de kendi çiftliklerimizde yetiştirdiğimiz bademlerimiz çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek üretimi desteklemektedir.
 
 
Bademlerimiz ne cins?
Ege bölgesinin Manisa ilinde, Demirköprü barajının oluşturduğu özel klima altında Şelekler ve Kemhallı yörelerinde yetiştirdiğimiz Ferragnes cinsi bademler dünya genelinde kendine has lezzeti ve iri boyutları ile en çok tercih edilen türlerin başında gelir. Ferragnes cinsi bademler atalarının en olumlu özelliklerini almış, yüksek iç randımanı, uzun oval şekli ve koyu kahverengi rengi ile bilinen, iri ebatlı bir bademdir.

 

Bademlerimizi nasıl tap taze?
Bademlerimiz toplandıktan sonra kuruyan dış kabuğu temizlenir. Ardından bademler ayırma işlemine tabii olur. Kurutularak nemi alınır, bademin nemi damak tadımıza uygun seviyeye gelince kabuklu bir şekilde torbalanarak serin depolarımızda muhafaza edilir. Sizlere ulaştırmadan önce bademlerimizin kabuklarını kırıp taptaze paketliyoruz.
 
 
Hasat hakkında bilgi – yeni mahsül ne zaman satışta oluyor?
Hasatımız her sene doğa koşullarına göre değişiklik gösterebiliyor ama genellikle Eylül ve Ekim aylarında oluyor. Ekim ve Kasım ayında dış kabuk kırımı, paketleme ve satış için hazırlık sürecimiz oluyor. Duyurularımızı websitemiz, bültenlerimiz ve sosyal medya kanallarımızdan takip edebilirisiniz.
 
 
Jumbo boy ve standart boy Almondier bademin farkı nedir?
Her hasat bademlerimiz aynı çiftliklerden, yani Sevinç Hanım Çiftliklerimizden ve aynı ağaçlardandır. Ancak doğa koşulları (çiçeklenme zamanı hava soğukluğu, ülke genelindeki yağış miktarı gibi) mahsullerimizin miktarını ve ebadını etkilemektedir. Ferragnes cinsi badem üretmekteyiz ve bu cins şu anda boyut olarak en iri bademler arasında bilinmektedir. Almondier olarak bademlerimizi boyutlama yapmadan doğada olduğu haliyle paketleme yapıyorduk. Ancak sizlerden aldığımız geri dönüşlerde bademin boyutu konusunda seçim yapmak istediğinizi duyduk ve bademlemlerimizi bu hasatta sınıflandırmaya karar verdik. Artık Standart Boy Badem ve Jumbo Boy Badem arasında kendi tercihinizi yapabileceksiniz. Her zaman alıştığınız 135 gr ve 220 gr paketlerimizde hem Standart hem Jumbo Boy bademlerimizi sizlere sunuyoruz. Fiyatları ve ürün detaylarını Ürünler sayfamızda keşfedebilirsiniz.
 
 
Kırık Badem ne demek?
Badem kullanarak geliştirebileceğiniz sağlıklı lezzetler sınırsız... Bademin ezmesi, kreması, peyniri, unu ve sütüyle en çok yönlü kullanıma sahip kuruyemiş olduğunu biliyor muydunuz? Almondier Kırık Bademlerini tariflerini badem kullanarak yapanlar için hazırladık. Kırık Bademlerimiz ufalanmış parçalar halinde değildir, sıyrık ve biraz kırılmış bademler seçilerek hazırlanmıştır. Hem mutfakta kullanıma hem de atıştırmalık olarak tüketilmeye uygundur. Hem 1kg’luk ambalajı hemde avantajlı fiyatı sebebiyle tercih edilmektedir.
 

Avantaj paketi neden avantajlı?
Avantaj Paketlerimiz 6 adet 220 gr veya 10 adet 135 gr’dan oluşmaktadır. Bu ürünlerimize %5 indirim uygulanmıştır.
 
 
Almondier bademleri Çölyak hastaları için uygun mudur?
Badem doğası gereği glutensizdir ancak çölyak hastalarında çapraz bulaş çok önemlidir. Paketleme tesislerimizde değişik dönemlere başka gıdalar da paketlendiği için, çölyak hastalarına şu anda tavsiye edemiyoruz. Gelecekte, daha da büyüyerek, tesislerimiz için gerekli çalışmaları yaparak sertifikasyonlarımızı almayı arzuluyoruz.
 
 
Bademleri satın aldıktan sonra ne koşullarda saklamalıyım?
Bademleri güneş görmeyen serin bir ortamda saklamanızı tavsiye ederiz. Paketi açınca bazı müşterilerimiz buzdolabında saklıyor, bu şart değildir, tercihinize göre karar verebilirsiniz. Tabii ki ısıdan korumak ve hava almasına engel olmak ürünün ömrünü uzatmak için faydalıdır. Paketli açılmamış ambalaj içinde serin bir ortamda saklanırsa üzerindeki Son Kullanım tarihinin de belirttiği üzere 1 sene raf ömrü vardır.

 

Besin değerlerini öğrenebilir miyim?
Beslenme tablomuza ürünler sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

Nasıl Puan kazanırım?
Sitemizden yapacağınız minimum 450 TL ve üzeri alışverişlerinizde her 100 TL için 1 Para Puan kazanın. Her 1 Para Puan 1 TL değerindedir. Minimum Puan kullanımı 10 Para Puan’dır. Kazandığınız indirimi bir sonraki alışverişinde kullanarak faydalanabilirsiniz.

 
Toptan Satışınız var mı?
Perakende: Dükkanlarınızda Almondier bademlerinden satmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. İster Almondier ambalajıyla paketlenmiş olarak, ister dökme olarak bademlerimizi satın alıp kendi paketlerinizi kullanabilirsiniz. Özel fiyatlarımızdan haberdar olmak ve Perakande satışı ile ilgili görüşmek için [email protected] ‘a e-mail yazabilir veya +905325009295’ten bize ulaşabilirsiniz. 

F&B Satın Alma: Birçok işletme bademlerimizi kullanarak alternatif beslenen müşterileri atıştırmalıklar ve yiyecekler hazırlıyor. Doğal, sağlık dolu bademlerimiz tüm yiyecek, içecek ve atıştırmalıklarınıza kıtır kıtır, kremamsı, doyurucu bir tatmin ve lezzet katar. Özel fiyatlarımızdan haberdar olmak  ve toptan sipariş ile ilgili görüşmek için [email protected] ‘a e-mail yazabilir veya +905325009295’ten bize ulaşabilirsiniz. 

Kurumsal Hediye: Anneler günü, yılbaşı, şirket etkinlikleri için hediye mi arıyorsunuz? Ege’nin en taze, lezzetli, kıtır kıtır, işlenmemiş bademlerinden hediye etmek ister misiniz? Geri dönüşümlü malzemeden üretilen ham bez keselerimizle hediyeniz hem çevre dostu, hem de çok şık! Özel fiyatlarımızdan haberdar olmak ve Kurumsal hediye alımı ile ilgili görüşmek için [email protected] ‘a e-mail yazabilir veya +905325009295’ten bize ulaşabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR